– Będziecie jeździć samochodem po wyspie?!
– NA W A K A C J A C H?!
– A to już nie można poleżeć na plaży?
– A autobusów tam nie ma?
– Z małym dzieckiem?! Tylko go zamęczycie!
– Przecież tam gorąco! Jeszcze w samochodzie go będziecie gotować!
– A jak będzie jakiś wypadek?!
– A jak samochód Wam dadzą zepsuty?!

…mogłabym tak w nieskończoność 🙂

W kwestii wypożyczenia samochodu i podróżowania nim po Teneryfie nasłuchaliśmy się praktycznie tyle co w temacie podróżowania po Teneryfie z dzieckiem 😉
Na szczęście po to natura dała nam parę uszu żeby jednym nam wleciało a drugim wyleciało (ewolucja to niesamowity proces!). No więc jak nam już te wszystkie „zachęty” wyleciały postanowiliśmy jednak, że Teneryfę zwiedzimy podróżując po niej samochodem.
I to był najlepszy pomysł na jaki mogliśmy wpaść (oprócz oczywiście zabrania ze sobą naszego syna 😛 )

Dla tych, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, 5 powodów dla których warto podróżować samochodem po Teneryfie.

SZYBKO

Teneryfa ze względu na swoje rozmiary (2034km2) to miejsce idealne wręcz do poruszania się po nim samochodem. W niecałe 3h możemy spokojnie objechać dookoła całą wyspę (!).

Samo wynajęcie samochodu to też ekspresowy proces. Po prostu idziesz do wypożyczalni, mówisz czego oczekujesz, wypełniasz papiery i gotowe!

My wypożyczyliśmy auto przez internet kiedy byliśmy jeszcze w Polsce i zdecydowanie polecamy to rozwiązanie.
W domu, na spokojnie, przeanalizowaliśmy ofertę i wybraliśmy najlepszą opcję, a w dzień wynajmu dostaliśmy kluczyki. Takie rozwiązanie pozwoli Wam ominąć długie kolejki (szczególnie w deszczowe dni). Ponadto, wypożyczając samochód na miejscu możecie spotkać się z sytuacją, kiedy to wszystkie korzystne oferty zostaną wyprzedane a Wam zostanie super fajne ale niestety super drogie auto.

TANIO

Ceny paliwa są zbliżone do tych w Polsce, a samo wypożyczenie samochodu średniej klasy (np. Fiat Panda czy Ford Fiesta) na tydzień na Teneryfie to koszt około 200 zł. Cena wynajmu auta zależy od wypożyczalni, klasy samochodu oraz sezonu. Warto dodać, że zazwyczaj większość aut w wypożyczalniach to stosunkowo nowe samochody.

My wybieraliśmy sprawdzone wypożyczalnie typu HERTZ, ORLANDO czy GOLDCAR. Jeśli chodzi o klasę samochodu to skromny Renault Clio dawał sobie radę równie dobrze jak dużo większy (i dużo droższy) Renault Capture. Zdecydowanie polecamy przeznaczyć pieniądze na  „lepszy” samochód na atrakcje lub jedzenie.

PRZYJEMNIE

Niezatrzymanie się na przynajmniej jednym punkcie widokowym (polecam szczególnie ten przy Los Gigantes) to grzech! A uczucie kiedy śmigasz autostradą, po lewej stronie widzisz góry, po prawiej ocean (a z tyłu swoja piękną żonę ;-D) jest naprawdę bezcenne.

Autostrada i ocean-coś co kochamy!


Bajkowy świat Teneryfy zza szyby samochodu.

Poza tym żadna zorganizowana autokarowa wycieczka nie daje takiej satysfakcji niż ta
przygotowana własnoręcznie 😬

ŁATWO

Podróżowanie z dziećmi ogólnie chyba do najłatwiejszych nie należy ale możliwość zatrzymania się w każdej chwili (chodzi mi tu o chwilę, którą akurat wybrało sobie nasze dziecko) zdecydowanie tę podróż ułatwia. Polecamy w podróż (nawet najkrótszą) zabierać ze sobą zestaw małego plażowicza. Nic tak nie poprawia nastroju maluchom jak przystanek niespodzianka na plaży! A tych na Teneryfie na szczęście nie brakuje.

zadanie specjalne: Znajdź małpkę na zdjęciu.

BEZPIECZNIE

Drogi na Teneryfie są bardzo dobrze oznaczone i zabezpieczone.
I tutaj wszyscy, którzy przed oczyma wyobraźni mają teraz trasę na Mascę albo w góry Anga pukają się w czoło.
Uwaga! Obalam mit!

Poruszanie się samochodem po górskich trasach Teneryfy wcale nie jest ani takie straszne ani takie trudne. Na prawdę nie musicie mieć zdolności Hołowczyca czy jakiegoś innego Kubicy (chociaż dobry refleks i czasami zimna krew na pewno się przyda 😉, żeby wypuścić się w te rejony.

Przy naprawdę wąskich fragmentach trasy (Masca) warto czasem zatrąbić przed zakrętem. W ten sposób unikniecie nieprzyjemnego stresu i nie będziecie musieli jak Sylwia Grzeszczak zastanawiać się „co z Wami będzie kiedy spotkacie się na zakręcie”.

Poza tym czym jest ten dreszczyk adrenaliny w porównaniu do tych niesamowitych widoków?

W drodze na Mascę…


Park Narodowy Teide


Widok na Wąwóz Masca


Nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć niezapomnianych widoków i szerokiej drogi!